dzien czytania''Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa
i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...''
Cornelia Funke

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Uczniowie klas IV mieli okazję zaprezentować swoim młodszym koleżankom i kolegom własnoręcznie wykonane książki, opowiedzieć historię ich powstania oraz przeczytać fragmenty tych dzieł. Młodsi uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w tych zajęciach, zadawali pytania, jak również z w skupieniu wysłuchali ciekawych opowieści, wierszy, czy opowiadań.

Dla wszystkich klas I-III zostało zorganizowane „głośne czytanie” na korytarzu naszej szkoły. Pani wicedyrektor Mirosława Chmiel przeczytała fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa, a były to „Czarna Owieczka” Jana Grabowskiego oraz „Za żywopłotem” autorstwa Marii Kownackiej.

W tym dniu nie zabrakło również innych atrakcji, takich jak: krzyżówki literackie, zagadki dotyczące postaci z bajek, wyklejanki o tematyce czytelniczej i wiele, wiele innych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Edyta Jochymik

Katarzyna Serwińska