kreatywne prace plastyczneW dniu 31 maja uczniowie klas pierwszych naszej Szkoły, zakończyli swój udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Kreatywne Prace Plastyczne. Projekt realizowany był na zajęciach świetlicowych i polegał na samodzielnym wykonaniu przez dzieci przynajmniej 9 zadań. Każde zadanie projektowe, czyli praca plastyczna, inspirowane były konkretnym pomysłem z bloga KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE i realizowane przez uczniów.

Podczas roku szkolnego dzieci wykonały wspaniałe prace, które można było zobaczyć na stronie Fb. organizatora pod tym linkiem,  w komentarzu pod banerem z każdego miesiąca, na stronie internetowej szkoły pod tym linkiem, a także bezpośrednio na wystawie prac na dolnym korytarzu szkolnym.

Tematy prac wykonane przez dzieci to: 1. Dynia – technika mieszana; 2. Malowanie bibułą; 3. Stemplowanie papierem; 4. Drukowanie foremką; 5. Ptaki - malowanie klejem i akwarelą; 6. Bałwanek; 7. Malowanie na mokrym kleju; 8. Zimowy las – wyklejanka z papieru; 9. Przebiśniegi; 10. Krokusy - malowanie na folii aluminiowej; 11. Motyl – technika dekalkomanii; 12. Bazie; 13. Wiosenne drzewo – wycinanka.

Projekt pozwolił uczniom na rozwijanie własnej wyobraźni i kreatywności. Eksperymentowanie z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi wpłynęło na ich wszechstronny rozwój, dostarczyło wielu ciekawych doznań i wrażeń, a także pozwoliło im otworzyć się na kreatywne tworzenie z którego czerpali wielką radość i satysfakcję. Uczniowie chętnie brali udział w projekcie i z radością oraz zaciekawieniem wykonywali prace.

Dzieciom najbardziej podobały się takie propozycje jak: malowanie ptaków klejem i akwarelą, malowanie krokusów na folii oraz wszelkiego rodzaju stempelkowania, tapowania i malowanie palcami. Wielkim hitem naszych zajęć było barwienie bibułą. Dzieci miały  mnóstwo radości i zabawy przy wykonywaniu tej pracy. Nie obeszło się bez zafarbowania rąk, twarzy, a czasem i… ubrania, ale uzyskane efekty rekompensowały wszelkie straty - każda praca była wspaniała i niepowtarzalna, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach 😊 Dla nas wszystkich projekt był ciekawą, momentami nawet ekscytującą przygodą. Wprowadził dzieci w świat kolorów i fantazji, a jednocześnie pozwalał na wyrażanie własnej ekspresji i oryginalności. Z tego miejsca, drodzy uczniowie, wszystkim Wam dziękujemy za współpracę, udział w projekcie oraz wielki zapał i zaangażowanie w wykonywanie prac.

Uczniowie biorący udział w projekcie:

• KLASA IA - KAMIL, OSKAR, JAN, TYTUS, LESZEK, NIKOLA, ANIA K., MICHAŁ, TOSIA, AMELKA L., BASIA, ZOSIA, HELENA, DAWID
  • KLASA IB - AGNIESZKA, MARYSIA, AMELKA G., MAJA J., LIDIA, WERONIKA, PAULINA, OLA, ANIA S., MAJA S., KAROL

Każdy uczeń biorący udział w projekcie, otrzyma dyplom ukończenia projektu.

Prezenatacja podsumowująca projekt (40MB) - kliknij tutaj.

Podsumowanie projektu na stronie organizatora - kliknij tutaj.

GRATULUJEMY!

Anna Michalik