nauczycielkaW tym roku szkolnym  klasa 2a wraz z wychowawczynią - panią Edytą Baranek realizowała projekt edukacyjny pt. "Jak to powstaje? - Nauka poprzez doświadczenia".

Głównym celem projektu edukacyjnego było praktyczne zdobywanie wiedzy poprzez samodzielnie wykonane doświadczenia i wspólne eksperymenty. Praktycznym celem było zdobycie wiedzy o tym jak powstają rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień i które wykorzystujemy. Celem projektu było również kształtowanie postawy szacunku oraz współpracy z innymi.

Realizacja projektu zaczęła się 11 października 2021 r. i obejmowała hodowlę kryształków soli, produkcję skrobi, budowę wiatromierza oraz klasową hodowlę fasoli.

bvPo zakończeniu doświadczeń i zebraniu wszystkich wniosków rozpoczęły się prace nad przygotowaniem produktu końcowego projektu edukacyjnego, czyli prezentacji wniosków młodszym koleżankom i kolegom - uczniom klasy 1a i 1b. Uczestnicy projektu przekonali się jak wspaniale jest zdobywać wiedzę w sposób praktyczny, czyli na przykład poprzez doświadczenia i jaką radość daje dzielenie się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

klasa 2a wraz z wychowawcą Edytą Baranek

projekt_2a (13)