ljublana 3

Czwartek, 17.10.2019 r.

Czwartek to kolejny dzień realizowania naszego planu, dlatego zwiedzaliśmy Ljubljanę. Ljubljana to stolica Słowenii, w której mieszają się dwa style: starożytny, pozostałości po rzymskiej dominacji i nowoczesny, w którym przeważa szkło.

 

Zwiedzając stolicę poznaliśmy historię miasta spacerując dawnymi ulicami. Słuchaliśmy przewodnika, który pokazywał nam także starożytny sposób ogrzewania mieszkań, łaźnie. Zmęczeni wyjechaliśmy super nowoczesną kolejką na najwyższy punkt miasta - zamek. Niezapomniane widoki, piękne słońce, to wszystko robiło na nas ogromne wrażenie. W wolnym czasie mogliśmy kupić pamiątki w centrum miasta i zrobić sobie fantastyczne zdjęcia.

Późny powrót uświadomił nam, że warto poznawać nowe miejsca, nowych ludzi, bo to zostanie na zawsze w naszej pamięci.

ljublana (1)
ljublana (2)
ljublana (3)
ljublana (4)
ljublanaa (1)
ljublanaa (2)
ljublanaa (3)
ljublana (1)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Back to top