flaga slowenii

W tym tygodniu grupa 25 uczniów naszej szkoły wraz z trzema opiekunami przebywa w Słowenii na wymainie międzyszkolnej. Zapraszamy do relacji z tego pobytu:

Poniedziałek 14.10:

14.10.2019 roku, kiedy wszyscy uczniowie SP nr 1 jeszcze spali, nasza 25 osobowa grupa o godz. 6.30 wyruszyła na swoją pierwsza w życiu wymianę międzynarodową do Słowenii. Wszyscy byli bardzo ciekawi nowych miejsc, nowej kultury, ale przede wszystkim nowych słoweńskich przyjaciół. Długa droga trwająca 12 godzin pozwoliła nam się zintegrować, bo przecież nigdy na tak długiej, wspólnej wycieczce nie byliśmy.

Droga prowadziła przez Słowację, Węgry, Chorwację i zakończyła się w SENTJERNEJ – miasteczku, w którym znajdowała się szkoła naszych nowych kolegów. Na parkingu przed szkołą czekali na nas gospodarze: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja.

Pierwsze spotkania z wybranymi dla nas uczniami to nieprawdopodobne emocje, wzruszenia ,którym towarzyszyły okrzyki, bardzo głośne dźwięki. W szkole zjedliśmy wspólną kolację, zostaliśmy oficjalnie powitani i wyruszyliśmy do domów naszych nowych kolegów. Co nas czeka jutro napiszemy w następnych relacjach.

Back to top