flaga sloweniiW zeszłym tygodniu grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wymianie międzynarodowej ze szkołą w Sentjernej w Słowenii. Zapraszamy do przeczytania jakie wspomnienia i wrażenia wywołała ona u uczniów :)

 

 

Wrażenia uczniów z wymiany:

 

„Szkoła i autokar były luksusowe, co wywołało we mnie pozytywne wrażenia. Kraj z kolei był piękny, z zapartym tchem oglądałam widoki. Umiejętność budowy dróg przez Słoweńców jest imponująca! Pomimo górzystego terenu, wszędzie można dostać się szybko dzięki ogromnej ilości tuneli oraz mostów, których jest o wiele mniej. Trafiłam do bardzo miłej rodziny, u której przekonałam się, jak bardzo Słoweńcy dbają o zdrowie. Jedzą na przykład proteinowe batony zamiast zwykłych".

 

„Wymiana w Słowenii była bardzo ciekawa. Zwiedzaliśmy wiele fajnych miejsc, typu Bled, Piran, Planica. Byliśmy też na basenach termalnych. Najbardziej podobały mi się baseny i Piran. Słowenia jest piękna!"

 

„Na wyjeździe do Słowenii na pewno w jakimś stopniu poprawiłam swój angielski. Wszystkie wycieczki były naprawdę ciekawe, a szczególnie ta do Planicy, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć narodową skocznię narciarską. Mimo wszystkich wycieczek, mieszkanie przez pięć dni z obcą mi rodziną było stresujące. Jednak po dwóch dniach się przyzwyczaiłam".

 

„Podczas wyjazdu do Słowenii zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc, poznaliśmy miłych i pomocnych ludzi. Mimo różnic językowych, potrafiliśmy się z nimi porozumieć. Jednym z ciekawszych miejsc, jakie odwiedziliśmy, były Jaskinie Szkocjańskie. Nie wiedziałem, że jaskinie mogą być takie ogromne. Wiedzieliśmy stalagmity, z których jeden miał ponad 400 tys. lat!! Zachęcam do poznawania nowych ludzi i świata". 

 

„Po wymianie byłem bardzo zadowolony. Najbardziej utkwiło mi w pamięci Jezioro Bled. To piękne, ogromne jezioro, na którym znajduje się wyspa, gdzie stoi kościół! Obok tego jeziora jest też ooooooogromna góra, na której stoi zamek! W Bled jedliśmy też takie specjalne ciasto, które było podobne do polskiej kremówki, lecz to nie było to samo. Myślę, że grupa, która pojedzie do Słowenii, na pewno odwiedzi tę miejscowość". 

 

„Po wyjeździe do Słowenii do dziś jestem zachwycony Jeziorem Bled i miastem Piran. Piran to mała miejscowość w stylu włoskim nad morzem. Ciekawe jest to, że część mieszkańców tego miasta mówi po słoweńsku, a reszta po włosku. Polecam kupić Cedevitę". 

 

„Utkwiły mi w pamięci piękne jeziora i rzeki, które widzieliśmy w Słowenii na każdym kroku. Cudowne były również jaskinie, które zachwycały swoim wyglądem i tym, w jaki sposób były zachowane". 

 

„Najbardziej podobało mi się Jezioro Bled. Można było tam spotkać łabędzie, zobaczyć ryby. Jedliśmy też słoweńską „kremówkę". Moim zdaniem była o wiele lepsza. Ogólnie Słowenia jest bardzo piękna. Polecam wziąć obuwie na ciepłą pogodę". 

 

„Polecam wyjazd do Słowenii. To piękny kraj, o którym pewna legenda mówi, że gdy Bóg rozdawał różnym krajom po równo krajobrazy i tereny, ostatnia była Słowenia. Bóg nie miał już więcej, więc każdemu państwu odebrał po trochę darów, takich jak góry, morze, rzeki, i dał Słowenii. Mnie najbardziej smakowały prażone kasztany i woda Cedevita". 

 

„Wycieczka była bardzo fajna. Podobał mi się pobyt na termach i jaskinia, w której pani Monika bardzo się bała. Pani Monika zgubiła też okulary, które magicznie znalazły się w plecaku Janka". 

 

„Najbardziej podobał mi się wyjazd do Piranu i do jaskiń, jednak wszędzie było fajnie i ładnie". 

Back to top