szachy19 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Anity Wygony-Wątor, wzięli udział w „Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Myślenickiego w szachach”. Naszą szkołę w kategorii klas 4-6 reprezentowali Zosia Mucha 4a, Ewa Pawlikowska 6a, Władziu Pawlikowski 4b, Michał Piwowarczyk 5a.

W zawodach walczyło 8 drużyn z różnych szkół, ze względu na ilość startujących turniej został rozegrany w systemie kołowym - czyli ,,każdy z każdym”. Każda drużyna musiała składać się z 4 zawodników, w tym co najmniej jednej dziewczyny.

Szachy drużynowe dostarczają wiele emocji, bo liczy się nie tylko wynik indywidualny, ale przede wszystkim drużynowy. Ja z moim bratem Władkiem wiele razy grałam w szachy drużynowe w moim klubie szachowym ,,Dwie Wieże Kraków”. Dla naszych kolegów Zosi i Michała było to ciekawe, nowe doświadczenie. Wszystkim bardzo podobał się turniej, cieszyliśmy się z wygranych meczy i wspieraliśmy się wzajemnie, gdy nasz przeciwnik był mocniejszy. Podczas turnieju nawet Pani Anita poczuła ,,szachowego ducha” i razem z nami do ostatniej partii dopingowała naszą drużynę.

Ostatecznie zakończyliśmy zawody na 4 miejscu. Uważamy, że trochę pechowe to 4 miejsce, bo mieliśmy tyle samo punktów co drużyna z 3 miejsca na podium, jednak mieliśmy minimalnie mniejszą punktację pomocniczą. Były to cudowne zawody, z pewnością w przyszłym roku weźmiemy w nich udział ponownie. Dobrze byłoby, gdyby następnym razem było więcej chętnych i nasza szkoła miała swoją reprezentację w klasach najmłodszych i tych najstarszych.

Ewa Pawlikowska klasa 6A

szachy21 (1)