narciarzDzięki wsparciu finansowemu Gminy Myślenice uczniowie naszej szkoły skorzystali z nauki jazdy na nartach w ramach projektu pn. „Jeżdżę z głową”. Nauka jazdy na nartach odbywała się na stoku Chełm w Myślenicach w okresie od 11.02. do 21.02.2020 r. w formie zajęć pozalekcyjnych.

Każdy uczestnik skorzystał z 16 godzin nauki prowadzonych przez instruktorów z profesjonalnej szkoły narciarskiej. Uczestnicy nie posiadający własnego sprzętu narciarskiego mieli możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu, którego koszt pokryto w ramach projektu.

Wszystkie zakładane we wniosku rezultaty zostały osiągnięte. Uczniowie nabyli podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych, a w szczególności: rozwinęli równowagę, opanowali podchodzenie i obracanie, jazdę w linii spadku stoku, jazdę w skos stoku, pług, wykonanie skrętów w różnym promieniu. Ponadto nabyli umiejętności kontrolowania prędkości jazdy do posiadanych umiejętności i warunków. Nabyli umiejętności bezpiecznego upadania i podnoszenia się, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz umiejętność pokonywania trasy slalomu.

Uczniowie zostali zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Ponadto zostali uświadomieni na temat zasad bezpieczeństwa na stoku ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, i z niecierpliwością oczekują na kolejne projekty, w których bardzo chętnie wzięliby udział.


W skład grupy, której opiekunem była pani Anita Wygona - Wątor wchodziły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat:

1. Aleksander Chlipała 2a

2. Władysław Pawlikowski 2a

3. Dominik Szymski 4a

4. Mateusz Mirek 4a

5. Wiktor Tula 4a

6. Ewa Pawlikowska 4a

7. Krzysztof Dominik 5a

8. Daniel Serafin 5a

9. Roch Czernecki 7a

10. Marcel Stąsiek 7a

11. Julia Hałas 7b

12. Nikola Czech 7b.

narty (1)
narty (2)
narty (3)
Previous Next Play Pause
1 2 3

Back to top