szachy 4W czwartek 6 czerwca na Hali Sportowej na Zarabiu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. Zawody te co roku gromadzą dużą liczbę miłośników królewskiej gry z całego powiatu, tradycyjnie nie mogło zabraknąć także reprezentacji naszej szkoły.

 

W zawodach uczestniczyli: Maciek Zadora kl. 3a, Olek Drabik kl.  5b, Władek Pawlikowski kl.6b, Ewa Pawlikowska kl.8a, Michał Piwowarczyk kl.7a, a opiekę nad nimi sprawowała Pani Monika Kozyra-Ulman.  

 

Nasi szachiści mogą pochwalić się świetnymi wynikami. Indywidualnie na podium stanęli: Maciek Zadora I miejsce w klasyfikacji chłopców klas1-3, Ewa Pawlikowska I miejsce wśród dziewczyn i III w klasyfikacji generalnej klas 7-8. Ewa uzyskała tytuł LAUREATA XIII Szachowych Mistrzostw Powiatu Myślenickiego.

 

Pochwalić należy wszystkich, bo Olek, Władek i Michał także zajęli wysokie lokaty i dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na ten wynik zapracowali wszyscy nasi zawodnicy, którzy przy szachownicy walczyli o każdy punkt, pokazując  swoje umiejętności i sportowe zachowanie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

 

Anita Wygona Wątor

szachy (1)
szachy (2)
szachy (3)
szachy (4)
szachy (5)

 

 

Back to top