koszykowkaW poniedziałek (13.11.2023 r.) uczniowie klas 7-8 reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach w zawodach sportowych w koszykówce. Zawody odbywały się na hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach przy ulicy Zdrojowej, a udział w nich wzięło 7 reprezentacji z gminy Myślenice.

 

W pierwszej fazie chłopcy rywalizowali w grupie z SP 3 Myślenice, SP Trzemeśnia oraz SP Głogoczów. W grupie zajęli 1 miejsce, co dało im awans do grupy finałowej, gdzie walka toczyła się o najwyższe cele.

 

Wyniki z grupy przedstawiały się następująco:

SP 1 vs SP 3 4:6

SP 1 vs SP Głogoczów 10:1

SP 1 vs SP Trzemeśnia 10:8

 

Pierwszy mecz w grupie finałowej rozegrali z SP Bysina, gdzie odnieśli zwycięstwo 16:3. Drugi mecz zagrali z SP Borzęta, gdzie również wygrali 19:2. Pozwoliło im to zająć pierwsze miejsce w turnieju oraz uzyskać awans na zawody powiatowe!

 

Serdecznie podziękowania dla uczniów naszej szkoły, którzy dopingowali SP 1 podczas lekcji wychowania fizyczengo na hali oraz dla Pani Anity Wygony-Wątor i Pana Przemysława Senderskiego.

 

Skład SP 1:

  • Kornacki Jan 7a
  • Muniak Antonii 7a
  • Płatek Ignacy 7a
  • Jąkała Jakub 8a
  • Firek Patryk 8a
  • Mirek Mateusz 8a
  • Bartosz Igor 8a
  • Pudlik Igor 8a
  • Tykhonov Anton 8a
  • Szymski Dominik 8a

 

Klasyfikacja turnieju:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bysinie.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Trzemeśni.

4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Borzęcie.

Maria Dziadkowiec

 

koszykowka
koszykowka1

Back to top