zawody lekkoatletyczne 6W dniu 10 maja na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach odbyły się zawody lekkoatletyczne .Podczas zawodów rywalizowały ze sobą reprezentacje szkół z klas IV - VI.

Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt w składzie: Katarzyna Basista kl.5b, Oliwia Matuła kl.5b, Aniela Mądra kl.5b, Małgorzata Suder kl.4b,Kamila Rapacz kl.4b, Julia Zając kl.4b. Reprezentacja chłopców wystapiła w składzie Jan Kornacki kl.6a, Antoni Muniak kl.6a, Karol Jacek kl.6a,Maksymilian Jacek kl.5b, Błażej Ingarden kl.6a, Ignacy Płatek kl.6a.

Uczniowie w czwórboju lekkoatletycznym rywalizowali w czterech konkurencjach : w biegu długim, krótkim, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. W każdej konkurencji walczyli na sto procent swoich możliwości. Konkurencje wcale niełatwe, zwłaszcza bieg wytrzymałościowy dla chłopców 1000 m, a dla dziewczynek 600 m. Pozostałe trzy konkurencje to rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu techniką naturalną i bieg krótki na 60 m.

Po ciężkich zmaganiach w każdej konkurencji - chłopcy uplasowali się na III miejscu w gminie na pięć drużyn, a w powiecie na miejscu szóstym na dziewięć drużyn. Każdy z chłopców został udekorowany brązowym medalem, za III miejsce otrzymali puchar. Dziewczęta rocznikowo niższe w stosunku do uczennic z innych szkół zajęły 4 miejsce w gminie i ósme w powiecie. Pokazały wielkiego ducha sportowego rywalizując z szóstymi klasami.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!