szachy2022 2Drużyna naszych szachistów w składzie Ewa Pawlikowska kl.7a, Michał Piwowarczyk kl.6a, Aleksander Drabik kl.4b i Władysław Pawlikowski kl.5b dzięki wygranej w Powiatowych Igrzyskach Dzieci uzyskała prawo startu w Finale Drużynowych Małopolskich Igrzysk Dzieci w Szachach.

Wojewódzkie zawody odbyły się we wtorek 20.12.2022r. Do Myślenic przyjec hało 20 drużyn z Małopolski, które tak jak nasza drużyna zostały zwycięzcami swoich powiatów. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na partię dla zawodnika plus 5 sekund za posunięcie.

1 runda rozegrana ze szkołą z Wadowic: wygraliśmy 4:0

2 runda rozegrana ze szkołą z Krakowa Św. Joanny Beretty Molli wygraliśmy 3:1

3 runda rozegrana ze szkołą z Krakowa SP nr 87 zremisowaliśmy 2:2

4 runda rozegrana ze szkołą z Chrzanowa przegraliśmy 1,5:2,5

5 runda rozegrana ze szkołą z Gorlic wygraliśmy 3:1

6 runda rozegrana ze szkołą z Rzuchowej wygraliśmy 3:1

Po tych sześciu rundach Nasi szachiści znajdowali się na II miejscu, pełni nadziei rozpoczęli ostatnią 7 rundę, rozgrywali ją z uczniami SP nr 48 w Krakowie. W tej rundzie jeden zawodnik wygrał, jeden zremisował, a dwóch przegrało. Końcowy wynik 7 rundy, to 1,5: 2,5.

Turniej był bardzo emocjonujący, poziom rozgrywek był bardzo wysoki, na listach startowych byli nawet aktualni medaliści Mistrzostw Polski w szachach szybkich i klasycznych, widać, że szachy w Małopolsce cieszą się dużą popularnością.

Ewa, Michał, Olek i Władek do ostatniej partii walczyli o miejsce na podium, ostatecznie zakończyli turniej na IV miejscu przegrywając tylko jednym punktem. TO WIELKI SUKCES NASZYCH SZACHISTÓW!

Opiekunem drużyny była po raz kolejny Pani Anita Wygona-Wątor, która zorganizowała cały wyjazd i mocno wspierała zawodników podczas całego turnieju.