szachyW piątek 10 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Szachowych Mistrzostwach Powiatu Myślenickiego Szkół i Przedszkoli.

Naszą szkołę reprezentowali Ewa Pawlikowska, Michał Piwowarczyk i Władysław Pawlikowski. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, w sumie wystartowało aż 199 szachistów, a w naszej turniejowej grupie klas IV-VI o tytuł Mistrza Powiatu walczyło 57 zawodników.

Walka była bardzo zacięta i wyrównana do końca, liczyło się każde pół punktu, a o miejscach na podium zadecydowała dopiero ostatnia 7 runda. Emocji było ogromnie dużo, była radość z wygranej, była złość sportowa, gdy partia nie do końca toczyła się po naszej myśli i łzy wycierane ukradkiem gdy wygrana niespodziewanie przechyliła się na korzyść przeciwnika.

Kilkugodzinny wysiłek naszych uczniów opłacił się Ewa Pawlikowska została Mistrzynią Powiatu klas IV-VI zajmując jednocześnie II miejsce w klasyfikacji generalnej. Władysław Pawlikowski w klasyfikacji chłopców zajął III miejsce, a Michał Piwowarczyk uplasował się na świetnym 12 miejscu.

Opiekę nad nami podczas zawodów sprawowała po raz kolejny Pani Anita Wygona - Wątor, która wspierała nas i była naszym najwierniejszym kibicem, za co bardzo dziękujemy.