pierwsza pomocW dniu 27.09.2021r. uczniowie klas ósmych i siódmych  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy  przeprowadzonych przez  Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna (dawniej Maltańską Służbę Medyczną).

 

 

 

Początek zajęć, to przedstawienie zasad udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz ogólny zarys  jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach – co powinieneś, a co możesz? Głównym celem szkolenia było nauczenie młodzieży prawidłowego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej  (z języka łacińskiego: resuscitare – wzniecić, odnowić, wskrzesić) oraz poznanie  czym jest i do czego służy defibrylator AED – tajemnicze urządzenie ratujące życie, którego w razie konieczności nie trzeba bać się użyć. Ćwiczenia z fantomami uświadomiły uczestnikom jak ważnym jest udzielenie fachowej pierwszej pomocy, a także jak ciężki jest to wysiłek fizyczny.     

 

Na ręce Komendanta Tomasza Śmietany oraz ratowników Julii Pankalli, Jakuba Kobiałki oraz Macieja Gmyrka składamy serdeczne podziękowania za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować zaplanowaną drugą część.

 

Marcin Gmyrek, Krystyna Oliwa

 

DSCF7240
DSCF7241
DSCF7245
DSCF7250
DSCF7251
DSCF7237
DSCF7238

Back to top