spotkanie z policjantemW dniu 29.04.2021r. uczniowie klas 4-7 naszej szkoły uczestniczyli on-line w spotkaniu ze starszym sierżantem Sebastianem Krukiem, asystentem do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

 

Tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich oraz potencjalne zagrożenia na jakie narażona jest młodzież, szczególnie w czasie nauczania zdalnego. Dla większości uczniów niektóre zagadnienia były przypomnieniem ze spotkań z przedstawicielami Policji podczas wyjazdów integracyjnych poszczególnych klas na Kudłacze w Pcimiu.

 

Nasze działania profilaktyczne mają na celu rozpoznawanie i przewidywanie konsekwencji związanych z niewłaściwym używaniem przez uczniów technologii informacyjno-komunikacyjnych, a tym samym przestrzeganie uczniów przed łamaniem prawa swoim zachowaniem w sieci.

 

Mirosława Chmiel

Back to top