„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)

pomaganieW lutym i marcu w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Pudełko po butach”. Inicjatorem tej akcji był Klub Wolontariatu w Myślenicach, do którego również należy Szkolny Wolontariat SP1.

Uczniowie naszej szkoły i ich rodzice żywo zareagowali na nasze ogłoszenie. Zebraliśmy 46 paczek pełnych żywności.

Na Facebook-u Fundacji Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie możemy przeczytać: „…efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania,  1300 pudełek  po brzegi wypełnionych żywnością długoterminową, która trafi do osób zgłaszających się do Dzieła o pomoc. (…) podarunków było tak wiele, że przewoziliśmy je z Myślenic do Krakowa w dwóch turach. Jesteśmy pełni wdzięczności i podziwu za tak wielkie zaangażowanie lokalnej społeczności! W akcji wzięło udział 35 szkół i kilkaset osób wrażliwych na los osób bezdomnych. Z całego serca dziękujemy!”.

I my dziękujemy tym, którzy włączyli się do tej akcji. Okazało się, że pomimo szczególnych okoliczności i zdalnego nauczania, nie brakło wrażliwych ludzi, którzy okazali dobro i serce potrzebującym. :)

Szkolny Wolontariat