pudelko po butach2Zima to czas bardzo ciężki dla wszystkich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a w szczególny sposób dla osób bezdomnych. Myślenicki Klub Wolontariatu już kolejny raz organizuje pomoc właśnie dla nich. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziny do udziału w akcji charytatywnej pod nazwą „Pudełko po butach”.

Celem akcji jest zbiórka pakowanej żywności, gotowej do spożycia (np. pasztety, konserwy, sery, słodycze, mleko w kartonach itp.), która następnie zostanie przekazana bezdomnym, będącym podopiecznymi Fundacji Ojca Pio z Krakowa. Paczka utworzona z zebranej żywności powinna mieć symboliczną wielkość pudełka po butach, gdyż będzie ona przekazana w całości jednej, konkretnej osobie bezdomnej.

Prosimy o składanie paczek do 10 marca 2021 r. do sekretariatu szkoły. W pudełkach nie powinny znaleźć się produkty o krótkim terminie ważności oraz te, które wymagają przetworzenia np. makaron czy ryż. Takie produkty mogą znaleźć się w osobnych reklamówkach.

Szkoła Podstawowa nr 1 zdążyła już zaangażować się w wiele akcji charytatywnych. Nasza wrażliwość na potrzeby innych, pamięć o nich, a wreszcie konkretne działania to dobro które zawsze wraca.

LICZYMY I TYM RAZEM NA WASZĄ POMOC I ZAPRASZAMY DO AKCJI! :)

Szkolny wolontariat

pudelko po butach