Uczniowie Jedynki zawsze chętnie pomagali potrzebującym. Nie inaczej jest i teraz. W naszej szkole organizowana jest zbiórka Rodacy-Bohaterom. Jest to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, A zapoczątkowało ją spotkanie z płk. Weroniką Sebastianowicz - Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.

Akcja rozpoczęła się od zbiórki darów na święta  “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy-Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się do tej pięknej akcji i przyniesienia darów, które przekazane zostaną naszym Rodakom. Szczegóły co jest zbierane znajdują się na zdjęciu poniżej oraz na stronie internetowej – pod tym linkiem.

rodacy