dzien tabliczki 2022 1W dniu 7.10.2022 r. w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W klasach II i III koordynatorami tego dnia były panie Magdalena Kocur, Edyta Baranek, w klasach IV – VIII pani Monika Kozyra. Nauczycielki przy współpracy z pozostałymi wychowawcami oraz nauczycielami w ciekawy i niestandardowy sposób przeprowadziły lekcje matematyki dotyczącą tabliczki mnożenia.

Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności mnożenia wykonując różnorodne zadania oraz uczestnicząc w zabawach. Uczniowie klas IV – VIII zorganizowali loterię dla młodszych kolegów, która polegała na bezbłędnym rozwiązywaniu zaproponowanych działań. Poprawne odpowiedzi były nagradzane.

Dzień ten wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród uczniów jak i nauczycieli, uświadamiając im, że tabliczkę mnożenia można wykorzystać na wiele różnych sposobów i pomaga ona w efektywniejszym rozwiązywaniu zada . Reasumując „nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

Magdalena Kocur

Edyta Baranek