inicjatywa logoW ostatnią środę czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w matematycznym marszu na orientację Zorientuj się… na matmę! 90 uczniów z klas 4-8 podzielonych zostało na zespoły 3-4 osobowe, w trzech kategoriach: klas 4, 5-6 i 7-8.

 

Na uliczki wokół szkoły wyszli m. in.: Mroczni Snajperzy, Babsztyle, Chomiczy Raj, Filozofia Einsteina – Kamienie są ciężkie, Francuskie Nesquiki, Mózgodziobaki, Matemole, Drożdże Babuni i Bananowe Świry. Każdy zespół otrzymał mapy z naniesionymi punktami kontrolnymi i kartę wyników. Dodatkowym zadaniem było rozwiązanie na każdym z punktów zadań matematycznych przygotowanych przez nasze nauczycielki: panią Monikę Kozyrę i panią Katarzynę Twardosz.

 

Matematyczny marsz to kolejna interdyscyplinarna impreza zorganizowana w naszej szkole. Oprócz wiedzy matematycznej liczyła się umiejętność czytania mapy, skupienie, mądre rozplanowanie czasu i praca zespołowa. Uczestnicy osiągnęli bardzo wysokie wyniki, ale żadnemu zespołowi nie udało się uzyskać wyniku „zerowego”, czyli nie popełnić żadnego błędu.

 

W kategorii klas 4 najlepszy wynik uzyskał zespół Filozofia Einsteina – Kamienie są ciężkie (Maksymilian Jacek, Sebastian Krzysztofek, Władysław Pawlikowski), w kategorii 5-6: zespół KIA (Karol Jacek, Antoni Muniak, Ignacy Płatek), a w kategorii klas 7-8 ex aequo zespół Wrony (Julia Wątor, Krzysztof Ogrodny, Patrycja Mrowczyk, Dominik Drożdż) i OZI Team (Jacob Satora, Alina Hajderek).

 

Marsz odbywał się w najbliższej okolicy szkoły: na Rynku, w Parku Jordana i wokół Sanktuarium. Stroną organizacyjną zajęli się Katarzyna i Maciej Urbaniakowie ze Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu – do ich zadań należało przygotowanie map w atrakcyjnej graficznie formie, rozmieszczenie punktów kontrolnych, opracowanie wyników i odpowiadanie na dziesiątki pytań uczestników. Opiekę nad uczniami roztoczyło 10 nauczycieli. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał patrol Malty - Służby Medycznej.

 

Projekt został przygotowany przez przedstawicieli szkolnej Rady Rodziców, sfinansowany z funduszy myślenickiej Inicjatywy Lokalnej 2022. 

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii z marszu - kliknij tutaj.

 

Tekst i fot.: Maja Ingarden  

 

IMG_3305
IMG_3311
IMG_3320
IMG_3324
IMG_3340
IMG_3365
IMG_3371
IMG_3375
IMG_3388
Obraz (66)

Back to top