telefon ekologiaW nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021”, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE.

Na czym polega nasz konkurs?

Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Dla szkół przygotowane są trzy rodzaje nagród:

- Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.

- Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

- Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

Akcja jesienna trwa do 19 listopada 2021r.

Telefony proszę przynosić do sali nr 8 (odbierają je uczniowie klasy 8b), zapakowane w woreczek i podpisane (imię, nazwisko klasa). Klasy 1-3 przekazują telefony wychowawcom.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Krystyna Oliwa