2Miło nam poinformować, że VIII edycja konkursu „Akcja segregacja za 1 grosik” została rozstrzygnięta. W środę 5 czerwca 2024 roku w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

Podczas uroczystości przedstawiciele szkół odebrali czeki oraz nagrody z rąk burmistrza Miasta i Gminy Myślenice P. Jarosława Szlachetki, prezesa ZUO Myślenice P. Janusza Szczecińskiego oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia UMiG P. Małgorzaty Ciemińskiej.

W ramach akcji uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice prowadzili selektywną zbiórkę odpadów i dostarczali je do placówek, którym później przyznawano punkty odpowiednio do ilości zebranych odpadów. Zbiórki trwały od 1 października 2023 r. do 15 maja 2024 r. Wzięło w nich udział 11 szkół.

W sumie w konkursie zabrano: 6 814 kg butelek PET, 4 932 kg zakrętek, 75 521 kg makulatury, 441 kg puszek aluminiowych, 986 kg elektroodpadów oraz 2 848 kg baterii, co daje 91 542 kg odpadów.

Spotkanie w Muzeum Niepodległości w Myślenicach było okazją do podsumowania całej akcji oraz wręczenia obecnym reprezentantom szkół nagród oraz czeków z przyznanymi środkami finansowymi.

Nasza szkoła otrzymała czek oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórek. Koordynatorem w naszej szkole była P. Krystyna Oliwa.

Źródło: UMiG Myślenice