ksiazkiBibliotek szkolna - Wielka Liga Czytelników 2019/2020, etap szkolny zakończony.

11 maja 2020r. odbył się finał etapu szkolnego Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim siedmiu uczniów naszej szkoły, którzy od już lutego zdobywali kolejne kompetencje czytelnicze. W finale uczniowie pisali test sprawdzający znajomość  książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek. Jeszcze bardziej niesamowite”. 

Do finału powiatowego kwalifikację uzyskali: Jakub Jąkała z klasy 4a, Aleksander Chlipała z klasy 2a oraz Katarzyna Figuła z klasy 4a. Będzie on organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w formie testu on-line, 28 maja 2020. W tych  Mistrzostwach Powiatu w kategorii klas 1-4 obowiązuje książka Dominika Wieczorkiewicza: Hulajnogą przez Smoczą Wyspę, wyd. Skrzat,  2019.

Przeprowadzenie finału na poziomie szkolnym nie byłoby możliwe bez pomocy rodziców, którzy uczestniczyli w organizacji oraz dopilnowali przebiegu konkursu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wyniki testów szkolnych były bardzo wysokie, co oznacza, że dzieci czytają uważnie i mają znakomitą pamięć. Pytania bardzo szczegółowe nie stanowiły większego problemu dla uczestników. Wielu dorosłym mogłyby  to sprawić trudność.

Zdecydowana większość uzyskała wyniki powyżej 80 procent. W tej kategorii rywalizowali uczniowie klas 1-4,  jak równy z równym, stąd wyrazy uznania dla uczennicy klasy 1a Mileny Kasperek, jedynej reprezentantki klas pierwszych w gronie uczniów klas drugiej i czwartej. Na wyróżnienie zasługuje tez duża grupa uczniów z klasy 2a: Maksymilian Jacek,  Karol Firek i Zofia Mucha. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Szkolnej Ligi. Szczególne podziękowania dla Pani Karoliny Muchy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach za informację o Lidze Czytelników,  zachętę do udziału oraz pomoc w organizacji i udostępnieniu książek. 

17 uczniów naszej szkoły z klas 1-4 brało w tym roku szkolnym w organizowanym przez Stowarzyszenie Wielka Liga, Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach, WOM w Katowicach oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym jeszcze liczniej weźmiemy udział w kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników.

Anna Pitak

Back to top