Szkoła Podstawowa nr 1
Previous Next
1 2 3 4

W styczniu, w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów z przeznaczeniem na pomoc dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Akcja zakończyła się pomyślnie dzięki zaangażowaniu wielu uczniów. Właśnie otrzymaliśmy wcześniej zapowiedzianą informację na temat przekazania darów do schroniska od autorów projektu „Zwolnieni z teorii”, oto ona:

„W ubiegły piątek, 7 lutego , przekazaliśmy dary ze zbiórki do krakowskiego schroniska. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w jakikolwiek sposób w naszą akcję. Szczególnie dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach za przeprowadzenie zbiórki w naszym imieniu. Sprawiliście radość nie tylko nam, ale przede wszystkim zwierzętom. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę na Facebook-u „Smile Maker”, gdzie można obejrzeć relację z przekazania darów do schroniska”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i pomoc! :)

Szkolny Wolontariat

zwierzeta (0)
zwierzeta (1)
zwierzeta (2)
zwierzeta (3)
zwierzeta (5)
zwierzeta (6)
zwierzeta (7)
zwierzeta 8
zwierzeta 9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności,  

świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości”.

Jan Paweł II

MAŁOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY

„NA RATUNEK ZIEMI” –  „Zdrowie i sól”

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Temat konkursu:  ZDROWIE I SÓL

1.Celem konkursu jest: 

  • wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania;
  • rozwijanie  umiejętności  wykorzystania  posiadanych  wiadomości  podczas  wykonywania  zadań  i rozwiązywania problemów;
  • promowanie osiągnięć;
  • kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw wobec środowiska;
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych; 

Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, osobie która uległa zasłabnięciu lub zakrztuszeniu jest naszym obowiązkiem. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której trzeba będzie szybko zareagować, aby uratować czyjeś życie. Nie tylko dorośli mają taki obowiązek, ale dzieci też.

Mając to na uwadze w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w których wzięły udział klasy: 6b, 7a,7b. Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników dzielili się z naszymi uczniami nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim uczyli ich zastosować tą wiedzę w praktyce.

Każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać ćwiczenia na odpowiednim sprzęcie i pod czujnym okiem instruktora, który korygował potencjalne niedociągnięcia. Wielokrotne powtarzanie podczas warsztatów ćwiczeń zwiększa pewność siebie, co w sytuacji stresowej ułatwi podjęcie prawidłowych procedur.

Dziękujemy za możliwość zdobycia tej jakże ważnej wiedzy i umiejętności!

12 grudnia uczniowie z klasy 4a kolejny raz w tym roku odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Tym razem uczestniczyli w ciekawych zajęciach i dowiedzieli się o tradycjach panujących w domach w dawnych czasach (m.in. sto lat temu) podczas świąt Bożego Narodzenia.

W czasie zajęć uczniowie zobaczyli izbę gospodarską i dworskie pokoje. Pani przewodnik Agnieszka w ciekawy sposób opowiadała o przygotowaniach do Wigilii w chacie chłopskiej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali dawne przedmioty gospodarskie. Podziwiali też misternie wykonane szopki, które podkreślają naszą świąteczną, polską tradycję.

W drugiej części spotkania dziewczęta i chłopcy wykonywali prace ręczne. Z wycinanych opłatków powstawały delikatne bombki. W takiej atmosferze nie możemy się już doczekać magicznych świąt Bożego Narodzenia! Oby tylko spadł śnieg!

mn (1)
mn (2)
mn (3)
mn (4)
mn (5)
mn (6)
mn (7)
mn (8)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w klasie 1b zorganizowana została sesja zdjęciowa. Fotografem była zeszłoroczna absolwentka Gimnazjum nr 1, a zarazem siostra jednego z uczniów SP1, Karolina Ingarden. W klasie zbudowane zostało mini-studio, a dzieci miały okazję zobaczyć, że robienie ładnych zdjęć to wcale nie taka prosta sprawa. 

Dla uczniów była to wspaniała okazja do integracji i poznania dziedziny fotografii. Dziękujemy! Cieszymy się, że absolwenci naszej szkoły rozwijają swoje pasje i pokazują młodszym kolegom wiele ciekawych tematów, zagadnień i możliości rozwoju, czy spędzania wolnego czasu. Przypominjmy, że niedawno absolwenci naszej szkoły (wraz z uczniami SP1) dla klas 1 i 2 przygotowali  przedstawienie z okazji Mikołajek.

Dziękujemy! :)

a
b
Previous Next Play Pause
1 2

pb080492

6 grudnia, w naszej szkole odbyło się przedstawienie bajki pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Było ono dedykowane naszym najmłodszym uczniom z klas pierwszych i drugiej, z okazji Dnia Świętego Mikołaja.

28 listopada członkowie Szkolnego Wolontariatu przeprowadzili kiermasz charytatywny. Już od wczesnych godzin przygotowywali stoisko do sprzedaży ciast i innych pysznych wypieków. Kolorowe galaretki i smakowite ciasteczka sprzedawali od pierwszej przerwy lekcyjnej. W akcję zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych. Było wesoło i gwarno. Wszyscy chcieli pomóc.

Nowy zespół wolontariuszy w naszej szkole spisał się na szóstkę, ale nic by się nie udało, gdyby nie zaangażowanie Rodziców, którym BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Pozyskane fundusze przeznaczymy na szczytny cel o czym jeszcze poinformujemy.

Wolontariusze

PA310420
PA310421
PA310416
PA310417
PA310419
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

W dniu 11.12.2019r. klasa 4a pod opieką pani Anity Wygony-Wątor i pani Teresy Salawy-Ogórek w ramach lekcji przyrody wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myśleniach. Dzieci pod czujnym okiem ekspertów zgłębiały wiedzę dotyczącą zdrowej wody, oszczędności przetwarzania, powstawania śniegu.

Mikołajki, to tradycyjne polskie święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Dzień ten kojarzy nam się z radością otrzymywania i dawania upominków. Nasi rodzice i wychowawczyni dali nam również wspaniały prezent – wyjście na kręgle. Większość z nas pierwszy raz poznawała tajniki gry w kręgle, Ci co znali już zasady podpowiadali innym jak grać, ale tak naprawdę to nie ilość strąconych kręgli była najważniejsza. Wspólna zabawa była okazją do lepszego poznania siebie ,budowania więzi, zawiązywania przyjaźni.

Uczniowie Jedynki zawsze chętnie pomagali potrzebującym. Nie inaczej jest i teraz. W naszej szkole organizowana jest zbiórka Rodacy-Bohaterom. Jest to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, A zapoczątkowało ją spotkanie z płk. Weroniką Sebastianowicz - Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.

Akcja rozpoczęła się od zbiórki darów na święta  “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy-Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

22 listopada 2019 roku odbył się XVI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Głogoczowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Alicja Mardaus z klasy IV, Julia Pitala z klasy V oraz zespół wokalno- instrumentalny JEDYNKA w składzie: Jagoda Wysocka, Zofia Kowalska, Kinga Janys, Magdalena Latosiewicz, Weronika Motyka, Marta Mleczek, Alicja Gaweł oraz Mikołaj Wątor.

Miło nam poinformować, że zarówno Julia Pitala jak i zespół JEDYNKA w swoich kategoriach zdobyli "I nagrodę z wykrzyknikiem", czyli najwyższą z możliwych. Opiekunem uczniów była pani Magdalena Orawin.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

1
2
Previous Next Play Pause
1 2

img 5311

Dzięki uprzejmości państwa Ingarden klasa 1b uczestniczyła w lekcji, na której dowiedziała się bardzo ciekawych informacji na temat pracy lekarza weterynarii. Oprócz krótkiego i bardzo interesującego wykładu dzieci miały możliwość wziąć udział w zajęciach praktycznych, na których leczyły chore misie.

Zadzwoń do nas
12 272 13 38
sp1myslenice@interia.pl
Jana Sobieskiego 1, Myślenice

Back to top