recytatorski 1W poniedziałek 18 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach odbyły się przesłuchania konkursowe. W przeglądzie twórczości naszego patrona, Juliusza Słowackiego, wzięli udział uczniowie klas 4 - 6. Szczególnie liczną reprezentację miała klasa 5b.

part000001 1Bardzo miłą niespodziankę dla naszych, pochodzących z Ukrainy, uczniów przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach, która  przekazała  upominki oraz książki  w języku ukraińskim z tłumaczeniem na polski lub angielski. Dzieci były bardzo zaskoczone, że Mikołaj pamięta o nich i docenia ich trud włożony w naukę języków.

ksiazki 2Czytanie to podstawowa umiejętność, której opanowanie jest niezbędne do skutecznej nauki, jest także kluczem do bezkresnej krainy wyobraźni. Troska nauczycieli i bibliotekarzy o prawidłowy rozwój tych kompetencji jest wspierana przez wiele instytucji.

biblioteka2Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami obowiązującymi w szkolnej bibliotece.

Regulamin biblioteki - kliknij tutaj.

Regulamin wypożyczania podręczników - kliknij tutaj.

misie 2022 625 listopada był obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu poznali wyniki konkursu pt. „Misie pluszowe w szkolnej bibliotece”, bo „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.” - cytując Misia Uszatka.

biblioteka2Tegoroczna edycja konkursu bibliotecznego „W świecie książek” cieszyła się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród uczniów klas 1-3. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 38 uczniów. Przekazane prace plastyczne są bardzo kreatywne i po prostu piękne. Można je obejrzeć na wystawie.

laur recytacji 2022Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji:

Eliminacje wewnątrzszkolne:

- klasy 1-3 - każda klasa typuje 3 reprezentantów. Konkurs szkolny odbędzie się 23 marca 2022 r. o godzinie 8.30 w bibliotece szkolnej.

- klasy  4-8  - zgłoszenia do 21 marca 2022 r. w bibliotece szkolnej, eliminacje odbędą się 24 marca 2022 r. o godz. 10.30.

Do eliminacji gminnych szkoła może wytypować 4 uczniów z klas 1-3, 3 z klas 4-6 oraz 3 z klas 7-8.

miejska biblioteka myslenice logoMiejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach zaprasza uczniów do udziału w drugiej edycji konkursu „Wydobyte z cienia. O niezwykłych Myśleniczankach w kilku słowach”. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się pod tym linkiem oraz w Oddziale dla Dzieci MBP w Myślenicach.

biblioteka2Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „W kręgu mitów”. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Przedmiotem konkursu dla klas I-III oraz IV-VI są prace plastyczne, dla klas VII –VIII prezentacja multimedialna.

biblioteka2Klasy 1 - 3

Konkurs biblioteczny „W świecie książek. Książkowe inspiracje” cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów klas 1-3. Zadaniem uczestników było stworzyć zakładkę do książki.

laurTegoroczna edycja konkursu recytatorskiego odbywa się, z oczywistych powodów, w formie zdalnej. Mimo tego jest wielu chętnych do udziału i to nas bardzo cieszy. W etapie szkolnym Miejsko Gminnego Konkursu „Myślenicki Laur Recytacji” wzięło udział 16 uczestników, najwięcej zgłoszeń nadesłali uczniowie klas 1- 6.