W najnowszym wydaniu Kuriera Myslenickiego pojawił się film podsumowujący ostatnią naszą wizytę w Sentjernej w Słowenii. Relacja rozpoczyna się w 6 minucie 20 sekundzie Kuriera.

flaga sloweniiW zeszłym tygodniu grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wymianie międzynarodowej ze szkołą w Sentjernej w Słowenii. Zapraszamy do przeczytania jakie wspomnienia i wrażenia wywołała ona u uczniów :)

slovenia23 dzien5 7W ostatnim dniu pobytu uczestniczyliśmy w lekcjach z naszymi przyjaciółmi. Było to związane z warsztatami kulturowymi, w czasie których m.in. rozmawialiśmy na temat dzieła słoweńskiego artysty, czy też poznawaliśmy kulturę Słowenii.

slovenia23 dzien4 94 dzień naszego pobytu przyniósł kolejne ciekwe atrakcje. Bylismy na zamku i wieży ciśnień w Brezicach. Natomiast popołudnie spędziliśmy na basenach termalnych w Catez.

slowenia23 dz3 6Środową wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Planicy. Jest to miejsce związane głównie ze sportami zimowymi. Mieliśmy okazję zobaczyć kompleks skoczni narciarskich wraz z legendarnym obiektem Letalnica, gdzie co roku odbywa się finał pucharu świata w skokach narciarskich.

slovenia23 dzien2 21Dzisiaj odwiedziliśmy nadmorską miejscowość Piran. Jest to malownicze miasto położone nad Adriatykiem blisko granicy włoskiej. Towarzyszyła nam piękna pogoda.

flaga sloweniiW poniedziałek o godzinie 5.30 grupa uczniów wraz z 3 opiekunami wyruszuła w podróż do Sentjernej do Słowenii, by uczestniczyć w kolejnej wymianie między naszymi szkołami. Późnym popołudniem wszyscy dotarli na miejsce, gdzie zostali serdecznie przywitani przez dyrekcję,  nauczycieli i uczniów. Następnie każdy zjadł smaczną kolację. Po tym uczniowie udali się na nocleg do domów nowych przyjaciół z Sentjernej.

Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu! :)

slovenia23_dzien1 (1)
slovenia23_dzien1 (2)
slovenia23_dzien1 (3)

flaga sloweniiJuż w poniedziałek grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszy na wymianę międzynarodową do Słowenii. Nasza szkoła współpracuje od lat ze szkołą w Sentjernej w Słowenii. Ta współpraca trwa już 21 lat! Wymiana potrwa cały tydzień.

Życzymy wszystkim udanego pobytu i wielu pozytywnych wrażeń! :)

1

Czwartek przyniósł moc ciekawostek z naszego regionu w ramach wizyty uczniów z Sentjernej i naszej szkoły w Urzedzie Miasta i Gminy Myślenice. Uczniowie udali się tam pod opieką Pani Wicedyrektor Mirosławy Chmiel oraz Pana Krzysztofa Dziury. Historię i miejsca warte odwiedzin naszym gościom przedstawił zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pan Mateusz Suder.

img 5179W dniu dzisiejszym powitaliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół z Sentjernej w Słowenii. Wieczorem delegacja 16 uczniów oraz 3 nauczycieli pojawiła się w progach Jedynki. Goście z Sentjernej wraz z naszymi uczniami i nauczycielami udali się do jadalni, gdzie zostali przywitani przez Pana Dyrektora Tadeusza Jarząbka i Panią Wicedyrektor Mirosławę Chmiel.

flaga sloweniiW dniu dzisiejszym późnym popołudniem przywitamy grupę uczniów wraz z opiekunami z Sentjernej w Słowenii. Zaszczyci nas swoją obecnością równiez P. Dyrektor szkoły w Sentjernej Aljoša Šip. W tym roku przypada 20. rocznica naszej współpracy, którą zapoczątkował P. Dyrektor Tadeusz Jarząbek wraz z ówczesnym dyrektorem szkoły w Sentjernej Pavlem Turkiem.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony szkoły z Sentjernej - pod tym linkiem.

Witamy serdecznie naszych przyjaciół i życzymy im wspaniałego tygodnia w Polsce! :)