dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

Komunikat o ocenach  - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 24.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 10.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 3.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 27.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 20.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 13.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 6.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 29.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 22.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 15.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 1.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Data dodania: 24.03.2020.

Dzień dobry!

Ostatnio pracowaliście nad zaprojektowaniem KUBKA, WAZONU czy BUTELKI. Bardzo jestem ciekawa waszych efektów pracy, czy przypominają one starożytne wazy i amfory czy są Waszymi autorskimi pomysłami?

Proszę przesyłajcie zdjęcia lub skany Waszych prac na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przesłaniu, oceny za wykonane prace będą wpisywane do Librusa.

Termin do 1 kwietnia 2020r.

Jeżeli ktoś z Was zakończył już to zadanie to może zacząć następne, które związane będzie ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi.

Temat to „DEKORACJA WIELKANOCNA” a celem naszej pracy jest estetyczne kształtowanie naszego otoczenia.

Waszym zadaniem jest wykonanie dowolnej ozdoby, która kojarzy się z tym czasem, np. pisanki, palmy, stroika, drobnych elementów dekoracyjnych, które przyozdobią Wasze stoły, okna czy ścianę w pokoju z dowolnych materiałów, które znajdziecie w swoim otoczeniu.

Możecie też wykorzystać już gotowe przedmioty np. doniczkę z kwiatami, którą przyozdobicie wyciętymi z papieru i pomalowanymi oraz przyklejonymi do patyczków jajkami.

Liczę na Waszą kreatywność i życzę Wam podziwiania Waszych dokonań przez najbliższych.

Termin do 7 kwietnia 2020

Data dodania: 18.03.2020.

Dzień dobry!

W związku z zaistniałą sytuacją będziecie tworzyć Wasze prace w zaciszu domowym w wybranym przez Was wolnym czasie lub zgodnie z planem lekcji kiedy macie zajęcia plastyczne.

W tym tygodniu poproszę Was o zaprojektowanie naczynia; może to być KUBEK, WAZON, WAZA lub BUTELKA czy TERMOS.

Przed przystąpieniem do wykonania zadania proszę przeczytajcie tekst z podręcznika do plastyki do klasy czwartej Do dzieła! na str.50 i 51. Jest tam pokazana tylko jedna grecka waza, innych przykładów możecie poszukać w Internecie, w grafice. Zobaczcie też na stronę 10 gdzie są dodatkowe dwa przykłady, które mogą być dla Was inspiracją ale po zapoznaniu się z materiałem najlepiej samemu wymyśleć SWOJE NACZYNIE; JEGO KSZTAŁT i ZDOBIENIA.

JAK TO ZROBIĆ?

Na kartce z bloku technicznego A4 na całej wielkości narysuj ołówkiem swój kubek lub wazon, następnie wytnij go po kształcie i przystąp do jego ozdabiania wycinając z papieru kolorowego różne elementy.

Grecy ozdabiali swoje naczynia ukazując na nich krajobrazy, rośliny, zwierzęta, budowle i wzory a także sceny z udziałem ludzi. Może w swojej pracy też to wykorzystasz, pokażesz jak spędzasz czas, co oglądasz za oknem. Po powrocie do szkoły nie tylko będziemy podziwiać Wasze naczynia ale będą one swoistą kroniką czasu spędzonego w domu.

Można wykonać 2 wersje, wspomnianą z papieru kolorowego lub rysując dobrymi kredkami lub pisakami. Nie stosujcie dużo kolorów, bardziej popracujcie kształtem, którym ostatnio zajmowaliśmy się na lekcjach.

Podpiszcie prace na odwrocie i przechowajcie w teczce lub koszulce do powrotu do szkoły.

Miłego tworzenia!

Beata Baczyńska