dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

„Śniadanie-najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Pod takim hasłem odbył się Światowy Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-II. W tym dniu, uczniów klas I-II odwiedziła pani dietetyk Monika Wróbel, która przeprowadziła zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa oraz ciemne pieczywo, a także pić dużo wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Pani Dietetyk wspomniała też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Uczniowie, w tym dniu przynieśli wszystko to, co niezbędne do wykonania zdrowego śniadania: świeże warzywa, masło, sery, wędliny, ciemne pieczywo. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie przygotowywali zdrowe kanapki. Uczniowie swoimi kanapkami częstowali swoich wychowawców, Pana Dyrektora oraz innych pracowników szkoły. Na kolejnych lekcjach wykazywali się swoimi umiejętnościami plastycznymi i muzycznymi.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Edyta Jochymik

sniadanie (2)